Oppstart: | 01.09.2025 |
Varighet: | 3-5 måneder |
Sted: | Nettstudium |
Studieavgift: | Kr 5900 |
Dette kurset passer for deg som er terapeut, veileder, coach eller PT. Du jobber enten alene eller sammen med andre, eller kanskje du trenger hjelp til å komme i gang.
Det holder ikke å være en dyktig terapeut, coach eller veileder dersom du ikke klarer å skape en lønnsom drift.
Gjennom dette kurset vil du lære det du trenger for å drive en praksis med gode faglige og økonomiske resultater.
Vi har lagt stor vekt på markedsføring. Men markedsføring er mye mer enn bare reklame. Det beste er å få nye pasienter som ikke kommer til deg på grunn av "reklame", men fordi de har tillit til at du kan hjelpe dem med sine problemer. Det vil si å få pasienter og kunder uten at de opplever det som markedsføring, og uten at du føler at du må jobbe hardt for det.
Kurset består av 3 temaer, og er obligatorisk i våre terapeututdanninger, men er også åpent for andre som ønsker å lære om dette.
I første tema jobber vi med det grunnleggende praktiske rundt det å etablere en praksis eller klinikk, samt dine verdier og din målgruppe, mens i de 2 neste temaene lærer du om digital markedsføring.
Markedsføring for terapeuter krever en spesiell tilnærming. Du kan ikke "selge" på samme måte som man selger andre varer og tjenester. Dette er både på grunn av lover og forskrifter, men det er også en del etiske og moralske forutsetninger som du må ta hensyn til.
Vi lærer bort en ærlig og stressfri form for markedføring som har langvarige relasjoner som mål.
Noe av det du vil lære:
Kurset består av 3 temaer hvor vi legger veldig stor vekt på nytteverdi. Du vil garantert lære mye som vil hjelpe deg til å lykkes bedre som veileder/terapeut.
NB! Det er ikke meningen at du skal bruke alt dette, men finne metodene som passer DEG best
1 - Introduksjon |
|
2. Digital markedsføring 1 |
|
3. Digital markedsføring 2 |
|
Siden digital markedsføring endres kontinuerlig, oppdateres dette kurset jevnlig (siste versjon lages i mars/april 2023)
Åpent for alle.
Det er en fordel med grunnleggende engelskkunnskaper siden vi bruker en del engelskspråklige videoer. Men alle artikler og oppgaver er på norsk.
Studiet er et nettbasert deltidsstudium over 3-5 måneder. Du har tilgang til nettskolen i 6 måneder. Dersom du trenger mer tid, kan du forlenge tilgangen for kr 600 for 6 måneder ekstra tilgang. Dette kan du gjøre så mange ganger du ønsker.
Det er ingen obligatoriske lærebøker i dette studiet. Alt pensum ligger inne som artikler i nettskolen.
Du bør bruke cirka 1–2 kvelder i uken på kurset.
For hvert tema skal du svare på en quiz som rettes automatisk og en innleveringsoppgave. Innsendingsoppgavene blir rettet av lærer med fyldige kommentarer. Oppgavene er praktiske og du tar utgangspunkt i din situasjon og dine behov når du svarer.
Det blir i tillegg zoom-samlinger.
Det er ingen eksamen. Studiet evalueres med obligatoriske innleveringsoppgaver til hvert tema. Du må ha fått godkjent alle oppgaver for å få kursbevis.
Vi gjør oppmerksom på at kurskostnaden kan utgiftsføres.
Kan jeg begynne på dette kurset nå, selv om jeg skal starte på en terapeututdanning senere?
Dette kurset er inkludert og obligatorisk i både Ernæringsterapi og Fagskoleutdanning i biopati. Men hvis du ønsker å ta det tidligere, kan du det. Du vil kunne få kr 2500 i redusert studieavgift, siste året på din terapeututdanning, dersom det er samme kurs som du har tatt. Du vil da også få fornyet tilgang slik at du kan repetere.
Kan jeg jobb så raskt jeg vil?
Ja, men vi anbefaler å ikke sende inn neste oppgave før du har fått tilbakemelding på den siste du sendte. Det er ingen datoer eller frister du må holde. Du har tilgang til kurset i en viss tid (minimum 6 måneder), og kan forlenge tilgangen ved behov (kr 600 pr. 6 måneder).
Er det mulig å fortsette å ha tilgang til kurset etter at jeg er ferdig (Alumni) ?
Ja, det koster kun kr 600 for tilgang per 6 måneder. Dette anbefales siden pensum oppdateres kontinuerlig og spesielt alt som gjelder digital markedsføring endres/justeres ofte. Det kommer enklere måter å gjøre ting på, nye anbefalte metoder, hva du bør fokusere på (og ikke), nye regler for bilder osv. Det å ha tilgang gjør at du kan bruke kurset som ett oppdatert oppslagsverk i markedsføring.
Skrevet ut 31.07.2025 12:02:48. Vennligst se våre nettsider (tunmed.no) for oppdatert informasjon, eller kontakt oss på 33 61 10 90.